Hermann Ottó Biológiaverseny

A kerületi biológia versenyen Marczell Botond (8.b) 2.helyezést, míg Ájpli Bence(8.b) 4., Veres Zsófia(8.b) 9.helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Fleck Zsófia

Bolyai természettudományi verseny

3.a osztály Gádoros Tücsök nevű csapata 2. helyezést ért el a Bolyai Természettudományi verseny dél-budai fordulóján. Csapattagok: Kerti-Tóth Sarolta, Kaszt Boglárka, Hepp Annamária és Sauerwein Zoltán.

Felkészítő tanár: Nógrádiné Tokai Marietta

Kerületi német szövegértési verseny

A kerületi német szövegértési versenyen 5-6. évfolyamon alap óraszámban tanulók korcsoportjában 1. helyezést ért el Komondi Laura 6.n, 2. helyezést ért el Bacsó Dániel 6.n osztályos diákunk.

Felkészítő tanáruk: Békyné Csabai Éva.

5-6. évfolyamon emelt óraszámban tanulók korcsoportjában 4. helyezést ért el Szaniszló Ágnes 6.n osztályos tanuló.

Felkészítő tanár: Rostás Mónika

Kerületi vers- és prózamondó verseny

Február 25-én délután a Rózsakerti Demjén István Általános Iskolában rendezték a kerületi vers- és prózamondó versenyt, ahol Kálóczy Bori 5. a osztályos tanuló 1., Kovács Martin 5. n osztályos tanuló pedig a 2. helyen végzett.
Felkészítő tanárok: Szabados Mónika, Puskásné Kustán Klaudia

Gratulálunk!

Idén is jól szerepeltünk angolból

Angolosaink a tavalyi évhez hasonlóan a 2019/2020-as tanévben is sikeresen szerepeltek a kerületi angol tanulmányi versenyeken.

2019. november 20-án a 7. és 8. osztályosok alap és emelt szintű versenyén a következő eredmények születtek:

7. emelt szint: Sándor Barnabás II. hely

8. emelt szint: Bartos Sarolta IV. hely

Svastits Krisztina V. hely (Felkészítő tanár: Leskó Gabriella)

8. alap szint:   Barta Nimród II. hely (Felkészítő tanár: Németh Tibor)

2020. február 6-án az 5-es és 6-os korosztály mérte össze tudását szintén két kategóriában.

Diákjaink innen is oklevelekkel tértek haza:

5. emelt szint: Nyári Zsófia II. hely (Felkészítő tanár: Fleck Zsófia)

6. emelt szint: Popovic Lea I. hely

Lunardi Márk V. hely (Felkészítő tanár: Németh Tibor)

Minden résztvevőnek és tanáraiknak szívből gratulálunk!

Vers- és prózamondó verseny

November 12-én tartottuk az alsós Vers- és prózamondó versenyt. Minden osztályból többen jelentkeztek a kis vers és prózamondók, akik izgalommal, kipirulva adták elő a megtanultakat. A zsűrinek idén sem volt könnyű dönteni. Iskolánkat a kerületi versenyen - vers kategóriában - Pető Linda 4. n osztályos és - próza kategóriában Papp Gábor 3.n osztályos tanuló képviseli.

Kazinczy szépkiejtési verseny

Január 21-én a kerületi Kazinczy szépkiejtési versenyen az 5-6. évfolyamos kategóriában Georgiu Artemisz 5.n osztályos tanuló 3. Józsa Emese a 7-8. évfolyamosok közt pedig szintén a 3. helyen végzett.

Felkészítő tanárok: Puskásné Kustán Klaudia és Szabados Mónika

Bolyai matematika csapatverseny

A Bolyai Matematika Csapatversenyen a 4.n osztály Elmesportolók csapata Dél-Buda körzetében a 122 csapat közül a 8., míg a 8.b Nagyokosok csapata 6. helyen végzett.
Felkészítő tanárok: Szabóné Máté Éva, Jurasits Júlia