Mesés angol tábor

Mesés angol tábor a Gádorban

Július 3 – 7. között az 1 - 4. osztályos korosztály számára játékos, dramatikus, kreatív angol
nyelvi tábort tartott iskolánk két pedagógusa, Leskó Gabriella és Borbély Beatrix. A hét során
a gyerekek egy adott meséhez, a Csizmás Kandúrhoz („Puss in Boots”) kapcsolódó
feladatokat oldottak meg szóban és a füzetben, jeleneteket dolgoztak fel, óriás társas és
célbadobó „automata”, képkártya lecsapó üzemmódban működő légycsapó segítségével
ellenőrizték gyarapodó szókincsüket, helyfoglaló, szembekötős és egyéb közösségi játékokat
próbáltak ki angolul, egykettőre megtanulták és nagyon lelkesen énekelték „Puss” dalát,
„storyboard”-ot készítettek a meséhez kartondoboz oldalait befedve a kulcsjelenetekkel, „öko
– palotát” építettek papír- és műanyaghulladék felhasználásával, miközben naponta
előrehaladtak a történetben a pillanatok alatt mozivá varázsolt tanteremben. Bemelegítésként
és energialevezetésként nagy sikert arattak Becci néni „Just Dance” kurzusai és Gabi néni
zenés, mozgásos dráma gyakorlatai. A hét közepén a Tétény-rét Játszótérre kirándultak, ahol a
szabad játék és sportolás mellett - csapatverseny keretében - elrejtett meseszereplőket
keresgéltek, melyeket aztán angolul feltett kérdésekkel sikeresen beazonosítottak.
A tartalmas, szórakoztató és játszva tanító programokat kínáló mesetábor valóban mesésre
sikeredett!

Gádor iskola túrázócsapata - információk

Hogyan dől el a tanévzáró túrára meghívottak névsora?

Régóta sokakat foglalkoztat az a kérdés, hogy milyen alapon döntjük el, hogy kik tartsanak velünk a tanév végi túrán? Mivel a túra szervezési keretei és légköre sem bír el 30 főnél nagyobb létszámot, úgy gondoltam, hogy legigazságosabb megoldás, ha ezt a döntést szigorú szabályok közé szorítjuk, melyet alapvetően az éves teljesítményetek határoz meg. Ha szeretnénk továbbra is egységesek maradni, s szeretnénk megtartani a csapat arculatát, akkor bizonyos korlátokra szükség van.

A szabályzat a következőképp fest:

-        az elmúlt egy év túrái számítanak, minden túra különböző súlyozással:

• a tavalyi barlangtúra 0,25-ös szorzóval
  • a tavaszi egy-másfél napos túrák 0,5-ös szorzóval
  • a kenutúra 0,5-ös szorzóval
  • a kerékpártúra 0,75-ös szorzóval
  • a tanévzáró túra 1-es szorzóval
  • az őszi egynapos túrák egyes szorzóval
  • az őszi kétnapos túra 1,25-ös szorzóval

-        a súlyozás lényege az, hogy az őszi szezonban érkező ötödikeseknek is legyen esélyük bekapcsolódni a túrába, illetve, ha valaki tavasszal még járt, de ősszel már kikopott, akkor ő kevesebb eséllyel induljon

-        aki az 1-30. helyen van a listán, az automatikusan megkapja a meghívólevelet, kivétel akkor, ha súlyos magatartási problémái miatt nem vállaljuk a felelősséget érte az egy hetes túra során  ha a 30. helyen holtverseny van, szintén magatartási szempontok alapján válogatunk a fenti rendszertől eltérően csak olyan ifi túrázók meghívására adunk lehetőséget, akiktől komoly segítséget kaptunk az elmúlt években a hasonló táborok lebonyolításában (természetesen meghívásuk nem az 1-30. helyezett kárára, hanem azon felül történik).

TAGDÍJ - mi ez, miért van rá szükség?

Kedves Túrázók, tisztelt Szülők!

Mivel a csapatunk létszáma mostanában minden előzetes várakozásunkat meghaladta, egyre nagyobb feladatot jelent számomra a túrák szervezése, valamint a koordináció. Szerencsére sok-sok profi ifi segíti a munkámat, így ez általában nem tűnik fel senkinek, minthogy az sem, hogy a túrák szervezése nagyon sok rejtett költséggel jár. Felszereléseket kell vennünk (pl. gázt a gázfőzőbe, élelmiszer alapanyagokat stb.), valamint mint minden évben a legjobbakat a tanév és a naptári év végén jutalmazzuk. Ezeket a kiadásoknak egy részét általában megpróbálom beépíteni egy-egy túra részvételi díjába, ám van úgy, hogy nehéz vele kalkulálni, s sokkal jobb lenne a rendelkeznénk évente egy fix költségkerettel, melyet hasonló célokra különítenénk el. Ezért a 2018-as évtől lehetőség lenne egy egész éves tagdíj formájában támogatni a csapatunkat. A tagdíj mértéke: 2000 Ft/naptári év.

Miért érdemes tagságot vásárolni?

Egy évig regisztrált tagja lehetsz csapatunknak, melynek jeléül egy kis tagsági könyvvel ajándékozunk meg. Ezen felül a létszámkorlátos túrákon a tagoknak előnyt biztosítunk. Idővel a közös pénzből vásárolt felszerelések bérelhetők lehetnének, tehát ha szükséged lesz a nyáron a saját túrádhoz például egy sátorra, vagy gázfőzőre, ezt is ingyenesen a rendelkezésedre tudnánk bocsájtani.

Ritkán túrázom, vagy még csak most kezdtem! Kötelező tagságot váltanom?

Természetesen nem. A tagsággal nem rendelkező túrázóinkat is ugyanolyan örömmel látjuk köreinkben, sehol nem lesz nyilvánosan olyan lista, hogy pontosan kik váltottak tagságot. Viszont ha komolyan nyomod a túrázást, s a többnapos, vagy évvégi túrákra is el szeretnél jönni, akkor érdemes lesz lépned.

Miért jó a csapatnak ez a rendszer?

Mert lesz egy önálló költségvetésünk, nem pedig csak túráról túrára élünk. Az összeget bár én fogom kezelni, nyilvános lesz egy megosztott táblázatban látszanak majd a bevételek és kiadások.

Miért jó nektek a rendszer?

Mert – igaz kis mértékben – de olcsóbbak lesznek a túrák, hisz nem kell terveznünk bizonyos költségfajtákkal, főleg a hosszabb, ill. tanévzáró túra során. Emellett, ha valamilyen oknál fogva túlcsordulnánk egy túrán, szintén lenne anyagi fedezet a hiánypótlásra. Ugyanakkor, ha marad pénz, egy-egy túra után ez is befolyhat a közös költségvetésbe.

Köszönöm, hogy elolvastad, sok szeretettel várunk idén is!

Puskás Zoltán

Alkategóriák