Beiratkozás a 2022/23-as tanévre

Tisztelt Szülők!

A 2022/2023. tanévre történő iskolai beiratkozás helyi rendjét az emberi erőforrások miniszterének 7/2020. (III.25.) határozata alapján az alábbiakban szervezem meg.

A beiratkozás a Kréta rendszer segítségével indítható ÉS személyesen a megadott időpontokban bonyolítjuk le.

A beiratkozás időpontja:         2022. április 21. (csütörtök) 8-19 óra között

2022. április 22. (péntek) 8-19 óra között

A Kréta rendszerbe való belépés módjáról, a gyermek oktatási azonosítójáról az óvoda tud tájékoztatást adni, illetve az E-Kréta tudásbázisban találnak információt.

A beiratkozáshoz szükséges iratok személyes bemutatására a 2022/2023. tanév első napján kerül sor.

1. A bejelentkezéshez csatolni kell:
  • A beírató szülő lakcímkártyájának másolatát.
  • A gyermek személyi igazolványának másolatát (ennek hiányában a születési anyakönyvi kivonat másolatát)
  • A gyermek lakcímkártyájának másolatát.
  • A gyermek TAJ kártyájának másolatát.
  • A gyermek tanulói/oktatási azonosítóját (11 jegyű szám, ami 7-tel kezdődik). Erről az óvoda tud tájékoztatást adni.
  • Nyilatkozatot az iskolai adatkezeléshez való hozzájárulásról.
  • Nyilatkozatot a Hit- és erkölcstan, illetve Etika oktatásához kapcsolódóan.
  • Nyilatkozatot, mely tartalmazza, hogy a két szülő közösen döntött az iskolaválasztásról (ha a két szülő egy háztartásban él, illetve ha közös a gyermek felügyeleti joga).
  • Elvált szülők esetén Nyilatkozatot az iskolaválasztásról, illetve a szülői felügyeleti jog gyakorlását igazoló okmány másolatát (Bírósági végzés)
  • Munkáltatói igazolást abban az esetben, ha a gyermek állandó lakcíme szerint nem a körzetünkbe tartozik, de a szülő munkahelye Budapest XXII. kerületében van és az iskolánkat választották.
  • Külföldi állampolgárságú gyermek esetén szükséges a tartózkodási engedélyt, valamint a szülő részéről munkáltatói igazolást, mely szerint Magyarországon dolgozik.
  • Nyilatkozatot az „Életrevaló” iskolai nevelési program elfogadásáról.
  • A gyermek meglévő, nevelési tanácsadó által kiállított szakvélemény másolatát (pl. sajátos nevelési igény (SNI), beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézség (BTMN), stb…). Az intézmény fenntartja magának a jogot, hogyha a szülő ezeket a dokumentumokat nem nyújtja be, és később derül ki, hogy az intézmény alapító okiratában nem szerepel az adott SNI fejlesztés lehetősége, akkor a tanulói jogviszonyt megszünteti.

A csatoltandó nyilatkozatok letöltéséhez kattintson ide.

A késedelmes benyújtás miatt a gyermek osztályba sorolása változtatható az iskola érdekében.

Továbbá kérjük megadni:

• szülők elérhetőségét (anya, apa telefonszámát, e-mail címét),
  • amennyiben a testvér az iskolánk tanulója,
  • melyik indítani tervezett osztályunkba kérik a felvételt,
  • hova járt gyermekük óvodába és mennyi ideig (pl. 2 év vagy 3 év).

Mivel a Gádor Általános Iskolában körzeti feladatellátás van (körzetes iskola vagyunk), ezért a felvételt, alkalmazva az EMMI határozatot, az alábbiak szerint szervezzük meg:

(Körzetes tanulónak az a gyermek számít, akinek az állandó lakcíme az iskola körzetében van és ez megegyezik legalább az egyik szülő vagy törvényes gondviselő állandó lakcímével. Iskolánk körzetével kapcsolatos információk a honlapon megtalálhatók.)

Iskolánk a 2022/2023. tanévben két első osztályt kíván indítani!

A jelentkezés menete:

Bővebb inormációkat a Kormány részletes tájékoztatója után, várhatóan március végén tudunk adni.

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a beiratkozás napján még nem keletkezik tanulói jogviszony. Az iskolába felvett tanulók osztályba és csoportba való beosztásáról az intézményvezető dönt.

Az iskolai felvétellel kapcsolatban meghozott döntés ellen – annak közlésétől számított 8 napon belül – a szülő eljárást indíthat az intézményvezetőnél. A kérelem tekintetében a fenntartó jár el és hoz másodfokú döntést.

A felvétel nem a jelentkezés sorrendjétől függ!

Az iskolánk iránti bizalmat előre is köszönjük!

Budapest, 2022. március 25.

Perge Éva
intézményvezető s.k.

Tájékoztató a beiratkozási eljárásról (rövidebb, nyomtatható verzió)

Nemzeti Együttmüködési Alap

Alapítványunk a 2019. évműködési kiadásainak fedezésére sikeresen pályázott a Nemzeti Együttműködési Alaphoz és 154.000 forintot nyert. Köszönjük a támogatást.

Október 2022

agenda21 okoiskola tehetsegpont umwelt unesco