"Az Operaház Fantomja" projekt

Gyollainé Búzás Magdolna tanárnõ vezetésével 2008 áprilisában a Miénk a ház mûsor zárószámaként Az Operaház Fantomja címû fáklyás táncot adták elõ diákjaink.

Osztály/csoport: az iskola érdeklõdõ tanulói.  Résztvevõk száma: 33 fõ / 2. évf.: 4 fõ, 3. évf.: 7 fõ. 4. évf.: 4 fõ, 5. évf.: 6 fõ,

6. évf. 5 fõ, 7. évf.: 3 fõ, 8. évf. 4 fõ

Idõpont: 2008. 01. 11 – 04. 17.

Osztály / csoport rövid bemutatása:

Az aerobic és a tánc iránt érdeklõdõ 2. – 8. osztályos tanulókból önkéntes jelentkezés alapján alakult meg a „Fáklyás tánc” csoportunk. Iskolánkban hagyománnyá vált, hogy kétévente megrendezzük a „Miénk a Ház” rendezvényt, melyen az osztályok, az énekkar illetve az aerobic csoport bemutatót tart a szülõk, hozzátartozók, érdeklõdõk részére. Idén a téma „A Nagy Könyv”, a gyerekek egy általuk kiválasztott regényt, annak feldolgozását illetve mesét adnak elõ. Mi Az Operaház Fantomja címû musicalbõl adunk elõ egy jelenetet saját feldolgozásban, világító rudak segítségével, melyben az aerobic mozgásanyagára és a fénytechnikára építünk. A dolog érdekessége, hogy csak az elõadás elõtt 1 órával törjük meg a rudakat /akkor kezdenek el világítani/ és így a gyerekek „élesben” szerepelnek, a tulajdonképpeni látványt õk is csak az elõadáson érzékelik. Ez egyszerre nekik is, és a nézõknek is fokozott élményt nyújt.

Fejlesztési cél: Esztétikai – mûvészeti tudatosság és önkifejezés kompetencia fejlesztése. Szociális kompetenciák fejlesztése /kooperáció, tolarencia, empátia/. Digitális kompetencia fejlesztése /internet Google keresõjével: www.azoperahazfantomja.hu; www.webber.lap.hu; www.g.portal.hu/judy-t; www.youtube.com/.

Projekt téma: Miénk a Ház

A témához kapcsolódó letölthetõ dokumentumok és fényképek:

Az elõkészületektõl az elõadásig - fényképgaléria

"Az Operaház Fantomja" ismertetése és szülõi oklevél (letölhetõ dokumentumok)

bakosfa iskolagyumolcs

egyszazalek