Alapítványunk

A művelt és egészséges gyermekekért alapítványról

Iskolánk életét 1991 óta segíti és támogatja a szülők által létrehozott, „A művelt és egészséges gyermekekért alapítvány”. Azóta számos eredményt tudunk felmutatni, az iskolarádió rendszerétől kezdve az udvari játékokon át a számítógépekig és sok programunk csak azért valósulhatott meg, mert támogatásra méltónak találta a kuratórium.

2016-ban sor került az alapító okirat második módosítására, amellyel egyrészt az aktuális jogszabályoknak való megfelelőséget biztosítottuk, másrészt csökkentettük a kuratórium létszámát 7 főről 3 főre a hatékonyabb működés érdekében. Az alapítvány így gyorsabban tud reagálni a jelentkező igényekre.

A kuratórium az év során többször összeül, hogy az alapító okiratban foglaltak betartásával döntsön a támogatások éves elosztásáról. Alapvetően a művelődés, az oktatás, a nevelés, a szabadidős tevékenységek és a sport, valamint pedagógusok továbbképzésének támogatása azok a területek, amelyeket támogatunk. A tanulók teljesítményének ösztönzésére hoztuk létre a „Jó tanuló, jó sportoló gádoros” díjat, amelyet minden évben a tanévzáró ünnepélyen vehet át a feltételeknek megfelelő 10 legjobb tanulónk.

Az alapítvány rendelkezésére álló pénzeszközök nagyobbik része az szja 1%-ok befizetéséből származik, évente 600-800 ezer forint. Kérünk mindenkit, hogy személyi jövedelemadójának bevallásakor adója 1%-ával támogassa az alapítványt, hogy tanulóink, az Önök gyermekei minél korszerűbb körülmények között nevelődhessenek, bontakoztathassák ki tudásukat.

bakosfa iskolagyumolcs kobold 004

2020. január 24., péntek 00:00
A félév utolsó tanítási napja
2020. január 27., hétfő 00:00