Puskás Zoltán oldala

Tantárgyi követelmények

Informatika 5. évfolyam

Témakörök:

• számítástechnika története, informatikai alapismeretek
  • hardver ismeretek: a számítógép felépítése, működése
  • szoftver ismeretek: operációs rendszerek
  • számítógépes hálózatok
  • segédprogramok (fájlkezelők, tömörítők, vírusirtók)
  • számítógépes grafika

Követelmények

• gondos, átlátható füzetvezetés. A füzeteket félévek végén beszedem, s érdemjegyet kapnak rá a tanulók.
  • hiányzás esetén órai vázlat pótlása
  • a tanév során 5 témazáró megírása (az utolsó témakörre gyakorlati jegyet kapnak a tanulók). A témazárók – az első kivételével – elméleti és gyakorlati részből állnak, melyre külön-külön jegyet kapnak a tanulók. A témazárók érdemjegye piros jegy (két jegynek számít az átlagban)
  • a nem pótolt témazárókat sajnos 1-es jeggyel zárom a félévek végén.
  • röpdolgozatot a tanév során csak rendkívüli esetekben írunk (pl. zárás előtt a kétes jegy eldöntésénél)

Informatika 6. évfolyam

Témakörök:

• szövegszerkesztési alapismeretek (MS-Word 2010)
  • nem szöveges elemek formázása (MS-Word 2010)
  • a szöveg felosztása, átláthatóvá tétele (MS-Word 2010)
  • prezentáció készítés (MS-Power Point 2010)
  • online alapismeretek

• hiányzás esetén órai vázlat pótlása
  • a tanév során 4 témazáró megírása (prezentáció készítésre gyakorlati jegyet kapnak a tanulók). A témazárók elméleti és gyakorlati részből állnak, melyre külön-külön jegyet kapnak a tanulók. A témazárók érdemjegye piros jegy (két jegynek számít az átlagban)

Informatika 7. évfolyam

Témakörök:

• táblázatkezelés alapjai (MS-Excel 2010)
  • számítások a táblázatban (MS-Excel 2010)
  • függvények (MS-Excel 2010)
  • diagramok (MS-Excel 2010)
  • mozgóképek szerkesztése

Követelmények

• gondos, átlátható jegyzetelés a tanórán, mely történhet füzetbe, vagy pendrive-ra, szöveges dokumentum formájában. Az órai jegyzeteket félévek végén ellenőrzöm, érdemjegyet kapnak rá a tanulók.
  • hiányzás esetén órai vázlat pótlása
  • a tanév során 4 témazáró megírása (mozgókép szerkesztésre gyakorlati jegyet kapnak a tanulók). A témazárók elméleti és gyakorlati részből állnak, melyre külön-külön jegyet kapnak a tanulók. A témazárók érdemjegye piros jegy (két jegynek számít az átlagban)

Informatika 8. évfolyam

A 8. osztályos informatika tananyag az ECDL Select Start vizsga követelményei szerint épül fel:

• számítógépes alapismeretek
  • szövegszerkesztés
  • online alapismeretek
  • táblázatkezelés
  • webszerkesztés
  • IT-biztonság

A tanórákon ismertetésre kerül a vizsga követelményrendszere, elméleti kérdéseket tisztázzuk, majd minden témakörből gyakorlófeladatokat oldunk meg a vizsgához készült példatárból, mely megtekinthető és letölthető: www.ecdl.hu

• hiányzás esetén órai vázlat pótlása
  • a tanév során 6 témazáró megírása. A témazárók elméleti és gyakorlati részből állnak, melyre külön-külön jegyet kapnak a tanulók. A témazárók érdemjegye piros jegy (két jegynek számít az átlagban)

Technika 5-8. évfolyam

Minden tanórára szükséges felszerelés:

• technika füzet (nagyalakú, sima)
  • szerkesztőeszközök (vonalzó, körző, ceruza)

A tanév során szükséges felszerelés:

• 10 db A4-es keretezett műszaki rajzlap
  • folyékony ragasztó
  • gyurma (5. és 7. osztályokban)
  • élelmiszer alapanyagok (sütéshez, főzéshez)

Gyakorlati témakörök (minden évfolyamon):

• műszaki ábrázolás
  • barkácsolás fából
  • háztartási ismeretek

Elméleti témakörök:

• lakás, lakókörnyezet (5. évf.)
  • fa anyagismerete (6. évf.)
  • kerékpáros KRESZ (6. évf.)
  • fémek anyagismerete (7. évf.)
  • mechanika alapismeretek (7. évf.)
  • elektromos áram (8. évf.)

Követelmények:

• tanórai feladatok elvégzése (elméleti órán jegyzetelés, gyakorlati órán munkavégzés)
  • elméleti témakörökből dolgozatok megírása

Tudnivalók a tájfutásról

5-6. évfolyamon a mindennapos testnevelés keretein belül heti 0,5 órás időkeret terhére tájfutás foglalkozáson vesznek részt a gyerekek. Ezek a foglalkozások kötelezőek mindazon tanulók számára, akik nem nyújtottak be az igazgatóság felé „Kérelem a délutáni sportfoglalkozásokon történő felmentéshez” egyesületi pecséttel ellátott dokumentumot.

A tájfutás órák tömbösített rendszerben szeptember-októberben, illetve március-április-májusban lesznek megtartva előzetesen kijelölt időpontokban (2 óra/alkalom).

A kijelölt napon 14:10-kor találkozunk az iskola földszinti aulájában. Időjárásnak megfelelő sportfelszerelés szükséges, sportcipővel. A tanítás helyszíne a budafoki Kamaraerdő, melyet BKV-járattal közelítünk meg. Ehhez BKV-jegyre, vagy bérlete lesz szükség.

A tájfutás órák nemcsak a futásról szólnak, térképészettel, tájékozódással, növényismerettel is színesítjük azokat.

Az óráról történő hiányzást az osztályfőnöknek jelentem. Neki kell benyújtani az előzetes kikérőket, illetve az utólagos (orvosi) igazolásokat.

H ápr. 01
K ápr. 02